EPOXIDY - barvy pro vnitřní i venkovní použití

Chemické složení výrobku:

Pevné epoxidové pryskyřice a vhodná tvrdidla,aditiva, barevné pigmenty s dobrými vlastnostmi odolnosti na světlo a teplo. 

Použití:

Kovové nábytkové vybavení kanceláří, regálové systémy, domácí spotřebiče, kuchyně a kuchyňské odsávače, kempové vybavení, radiátory, topení, ohřívací desky, ohřívače vody, vodní pumpy, různé doplňky do domácnosti, sušáky na prádlo, nářadí, armatury na počítače, elektrické rozvaděče i jiné kovové předměty pro vnitřní použití.

Epoxidová prášková barva je výrazně odolnější na různé mastnoty, oleje, kyseliny atp., než provedení v epoxypolyesteru nebo polyesteru. Je tedy vhodná i do automobilového průmyslu. V případě, že se jedná o kontakt s agresivnějšími oleji aj. nebo ve vysoké koncentraci, je vhodné provést testy odolnosti dle skutečných hodnot těchto kontaktních kapalin, mastnot, olejů aj. 

Skladování:

Výrobek uskladňovaný v suchém prostředí do teploty 35o C zůstane stejný po dobu min. 12 měsíců. 

Předúprava povrchu

Před nástřikem je nutno zajistit dostatečné odmaštění materiálu,očistění od olejů, ev, zbavení rzi, neboť nečistoty na povrchu mohou způsobit ztrátu přilnavosti nástřiku. Většinou postačí jedno odmaštění . Je třeba provést předúpravu železitým nebo zinko-fosfátem na železném podkladu pro dostatečné ochránění před korozí. U hliníkových předmětů se doporučuje jako předúprava chromátování. 

Aplikace :

Pistolemi ručními nebo automatickými a to jak elektrostaticky nebo tribo systémem, pokud je prášek pro tuto aplikaci vyroben - na etiketě zkratka TS (TR).Použitím systému tribo u tohoto výrobku dosáhnete lepších penetračních vlastností a lepšího rozlití. 

Tloušťka nástřiku:

Pro obdržení ideální výtěžnosti nástřiku, doporučuje se tloušťka 60-70 micronů .